شرکت پشمبافی توس (سهامی عام)

 

معرفي شركت:

شركت پشمبافي توس در سال 1355 با هدف توليد پارچه سنگين بافت دابي و ژاكارد با ظرفيت اسمي 2/1 ميليون متر مربع در سال در شهر مقدس مشهد پايه گذاري و تاسيس گرديد. مراحل احداث كارخانه از سال 1355 شروع و در سال 1357 راه اندازي گرديد. سرمايه اسمي شركت يكصدو شصت ميليارد ريال ميباشد.

 

 

 

موقعيت جغرافيايي:

شركت پشمبافي توس درشهر مقدس مشهد در زميني به مساحت 8 هكتار و زير بنای بيست هزار متر مربع با بيش از 200 نفر پرسنل مشغول فعاليت ميباشد.

طرحهاي توسعه:

طرح هاي توسعه شركت پشمبافي توس در چندين مرحله با گسترش خط بافندگي در سال 1380 هجري شمسي به ظرفيت 1500000 متر مربع  پارچه فاستوني و 2500000 متر مربع پارچه رومبلي در سال به مرحله اجرا گذاشته شد. لازم به توضيح است توليد روكش صندلي خودرو از سال 1372 شروع شده و در طول مدت زماني بيش از 15 سال دانش فني لازم جهت توليد روكش صندلي خودرو با استاندارد هاي جهاني تحقق يافته است . ضمناً ماشين الات و تجهيزات كارخانه در طول اين پانزده سال به تدريج جهت تهيه روكش صندلي بازسازي و تجهيز شده است و امكانات ازمايشگاه بسيار مجهز و مدرن جهت تست كيفيت پارچه هاي روكش صندلي خودرو در اين مجموعه فراهم شده است . در سال 1398 خط لمینه پارچه رومبلی راه اندازی و همچنین تأسیس و راه اندازی خط دوخت روکش صندلی خودرو به انجام رسید.

 

تجهيزات و ماشين آلات:

 

بافندگي و مقدمات بافندگي:

اين بخش شامل ماشين آلات با سال ساخت 1990 و1994 ميلادي شامل دستگاههاي بافندگي دابي ، ژاكارد ، گردباف و مخمل جمعاً به تعداد 80 دستگاه با سرعت 380 الي 430 پود در دقيقه بوده و ظرفيت چهار ميليون متر مربع توليد پارچه روكش صندلي خودرو و فاستوني در سال دارد.

 

                                                  

 

رفوگري:

 رفع عيب نواقص بافت برروي پارچه هاي فاستوني و روكش صندلي خودرو در اين قسمت توسط پرسنل رفوگر ماهر به انجام ميرسد. 

 

رنگرزي:

شركت قابليت  انجام رنگرزي الياف نخ و پارچه را توسط دستگاههاي مدرن و پيشرفته و مجهز به سيستمهاي كنترل سخت افزار و نرم افزار جمعاً با  ظرفيت رنگرزي 400 تن نخ و چهار ميليون متر مربع پارچه درسال ميباشد.

 

تكميل:

بخش تكميل پشمبافي  توس مجهز به دستگاههاي مدرن می باشد كه توان شستشو و تكميل و بسته بندي  معادل ده ميليون متر مربع پارچه در سال را دارد. اين كارخانه مجهز به تصفيه پساب بيولوژيكي و صنعتي به ظرفيت 1200 متر مكعب در روز مي باشد بطوريكه پساب تصفيه شده پس از كنترلCOD  و  BOD و رنگ زدايي جهت آبياري زمين چمن و گلكاري كل محوطه مورد استفاده قرار ميگيرد. بخش تاسيسات مجهز به چهار دستگاه كمپرسور به ظرفيت 3000 متر مكعب در ساعت جهت تاًمين هواي فشرده مورد نياز ماشين آلات خط توليد و دو دستگاه ديگ بخار به ظرفيت  LBS 25000با فشار ده اتمسفر به منظور تاًمين  گرماي  لازم جهت كل سالنهاي توليدي و دستگاههاي رنگرزي و شستشو و تكميل مورد استفاده قرار ميگيرد.

كل سالنهاي توليدي و انبارها مجهز به سيستم اعلام حريق و اطفاء حريق ميباشد.

 

 

 لمینه پارچه رومبلی:

این واحد توانایی الحاق ابر به پارچه روکش صندلی به روش شعله مستقیم را داراست.

 

           

 

 

 

سالن دوخت روکش صندلی :

این سالن شامل 21 دستگاه چرخ خیاطی مدرن و همچنین خط برش پارچه بوده و پس از دوخت نیز واحد کنترل کیفیت کلیه محصولات تولیدی را کنترل و جداسازی می نماید.

 

                      

 

 

 توليدات شركت پشمبافي توس در سه بخش عمده طبقه بندي ميگردد:

1) پارچه هاي لباسي: شامل انواع پارچه فاستوني و شبه فاستوني

2)پارچه هاي روكش صندلي : شامل توليدات روكش صندلي انواع خودرو

3) دوخت روکش صندلی خودرو

 

 

افتخارات:

واحد توليدي نمونه سال 89 كشوري وزارت صنايع و معادن

تنديس سازنده برتر ساپكو 1380

واحد صنعتي نمونه سال 1387 وزير صنايع و معادن

گواهينامه سيستمهاي مديريت كيفيت:  ISO /TS 16141:2008

 گواهينامه سيستمهاي مديريت زيست محيطي:  ISO /TS 14001:1004

گواهينامه سيستمهاي مديريت ايمني و بهداشت:  OHSAS 18001:2007

گواهينامه سيستمهاي مديريت كيفيت: ISO /TS 9001:2008